Najczęściej wyszukiwane:

Strefa
kandydata

Dni Otwarte na Uniwersytecie Łódzkim dla uczniów z Ukrainy

Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź
Czas: 02 kwietnia 2025 (środa) 09:00 - 13:00 , 03 kwietnia 2025 (czwartek) 12:30 - 15:00
Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte dla uczniów z Ukrainy, które odbędą się 2 kwietnia 2025 roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz 3 kwietnia 2025 roku w formie online na platformie MS Teams. Są to drugie dni otwarte skierowane do młodzieży ukraińskiej organizowane przez UniLodz. Ubiegłoroczne dni otwarte odwiedziło ponad 200 osób.
Opublikowano: 10 marca 2025

Dni Ukraińskie na UŁ są wydarzeniem, które ma na celu zaprezentowanie oferty studiów w UŁ dla młodzieży licealnej z Ukrainy, kształcącej się w Łodzi i województwie. W trakcie wydarzenia uczniowie będą mogli porozmawiać ze studentami i absolwentami UŁ z Ukrainy, zostaną im przedstawione zasady rekrutacji dla kandydatów z zagranicy, trendy na rynku pracy oraz możliwości rozwoju kariery zawodowej w Łodzi i w Polsce.  

Dzień Ukraiński stacjonarnie  

banner Dnia Otwartego dla uczniów z Ukrainy

Program Dnia Ukraińskiego na Wydziale Zarządzania:  

9:00-9:10 Otwarcie Dnia Ukraińskiego przez dr hab. Małgorzatę Wrzesień, prof. UŁ, prorektorkę ds. kształcenia, a także przedstawicieli Konsulatu Honorowego Ukrainy w Łodzi i Biura Współpracy z Zagranicą UŁ. 

9:10-9:40 Olha Menko, prezeska Zarządu Fundacji Instytut Polska-Ukraina, redaktor naczelna portalu UAinKrakow.pl zaprezentuje Możliwości i zalety studiowania w Polsce dla młodzieży z Ukrainy (w jęz. ukraińskim)

9:40-10:20 Mieczysław Pakosz, Ula Komarova, specjaliści ds. rekrutacji w Biurze Współpracy z Zagranicą UŁ przygotują licealistów z zasad kwalifikacji i warunków przyjęć (w jęz. ukraińskim)

Po przerwie, w godzinach 10:40-11:20 dr Iwona Dembowska-Wosik, UŁ, pełnomocniczka dziekana Wydziału Filologicznego ds. przeprowadzania państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego przeprowadzi mini-wykład pt. Jak używać języka polskiego na uniwersytecie? 

W ostatniej części porozmawiamy o karierze i absolwentach UŁ. Począwszy do 11:20 do 11:50 Martyna Dębska, specjalistka ds. doradztwa zawodowego i rozwoju kompetencji miękkich w Biurze Karier UŁ przedstawi najnowsze trendy na rynku pracy w Łodzi oraz ofertę Biura Karier dla studentów zagranicznych. (w jęz. polskim), zaś od 11:50 do 12:20 Artem Luhovyi, absolwent UŁ z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości im. Prof. Jerzego Dietla opowie o studiach z perspektywy studenta z Ukrainy i możliwości rozwoju kariery. (w jęz. ukraińskim). 

Po zakończeniu wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość spaceru po Kampusie UŁ, a cały dzień będzie czynne stoisko informacyjne na patio Wydziału Zarządzania UŁ.  

Link do rejestracji na wydarzenie 

Dzień Ukraiński online 

banner Dnia Otwartego dla uczniów z Ukrainy

Uczniowie, którzy kształcą się w innych miastach, województwach lub krajach będą mogli spotkać się z nami wirtualnie, 3 kwietnia 2025 roku na platformie MS Teams. Dzień Ukraiński online rozpocznie się o 12:30 czasu polskiego. Będzie to skrócona wersja dnia stacjonarnego. 

Link do rejestracji na wydarzenie

Dni Otwarte na UŁ dla ukraińskich uczniówUbiegłoroczne Dni Otwarte UŁ dla uczniów z Ukrainy odwiedziło ponad 200 osób.

Dni Ukraińskie na UŁ są inicjatywą finansowaną w ramach projektu pt. „Wzmocnienie potencjału rekrutacyjnego Uniwersytetu Łódzkiego oraz rozwój marki UŁ na wybranych rynkach edukacyjnych” realizowanego przez Uniwersytet Łódzki i finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (2022), na podstawie umowy PPI/WTP/2022/1/00025/U/00001.  

Materiał: Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ  
Redakcja: Biuro Prasowe UŁ  

Leaflet | © OpenStreetMap contributors
Miejsce wydarzenia: Matejki 22/26, 90-237 Łódź
Data i godziny wydarzenia: 02 kwietnia 2025 (środa) 09:00 - 13:00 , 03 kwietnia 2025 (czwartek) 12:30 - 15:00

ul. Pomorska 171/173
90-236 Łódź

kontakt@filologia.uni.lodz.pl
tel: 42/665 51 06
fax: 42/665 52 54

Funduszepleu
Projekt Multiportalu UŁ współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach konkursu NCBR