KONTAKT

Wszelkich informacji dla nauczycieli udziela pełnomocnik Dziekana Wydziału Filologicznego UŁ ds. współpracy ze szkołami

dr Anetta Gajda
anetta.gajda@uni.lodz.pl


 

INICJATYWY WYDZIAŁOWE

Dzień Otwarty
Z archiwum: Dzień Otwarty 2019
Dzień Otwarty
Uczestnicy otrzymali materiały informacyjne
Dzień Otwarty
Tłumy przy stoiskach informacyjnych

Co roku w marcu organizowane jest specjalne wydarzenie kierowane do uczniów i nauczycieli klas maturalnych ze szkół z województwa łódzkiego. W trakcie imprezy uczestnicy mają okazję osobiście przekonać się, jak wyglądają akademickie zajęcia, biorąc udział w warsztatach i wykładach przygotowanych przez wykładowców i członków kół naukowych wszystkich kierunków realizowanych na Wydziale Filologicznym. Uczniowie mogą również porozmawiać z naszymi studentami, którzy udzielają praktycznych rad i wskazówek dotyczących studiowania na Filologu, a także zamienić kilka słów z nauczycielami akademickimi.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Dnia Otwartego.

Zajęcia
Zajęcia
Zajęcia

UŁ jest zawsze otwarty dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej - dla uczniów liceów i techników, którzy być może wkrótce przekroczą progi naszej uczelni. Przyszli studenci mogą zapisywać się na wybrane zajęcia z oferty wydziałowej i zobaczyć np., czym różni się wykład od ćwiczeń i dlaczego to nie to samo co lekcja. Zajęcia w ramach UZO niejednokrotnie rozbudzają w młodych ludziach pasje naukowe, które potem kontynuują i rozwijają już na studiach. 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie programu.

Zwiedzanie
Zwiedzanie
Zwiedzanie

Wizyta uczniów na Wydziale Filologicznym może zostać połączona ze zwiedzaniem budynku, który uchodzi za najnowocześniejszy z wszystkich gmachów Uniwersytetu Łódzkiego.

To doskonała okazja, by na własnej skórze uczniowie przekonali się, w jakich warunkach w przyszłości mogą zdobywać wiedzę, będąc studentami naszego Wydziału. Zakres zwiedzania może zostać tematycznie i czasowo dostosowany do zainteresowań i możliwości uczniów. W trakcie krótkiej wycieczki po budynku licealistom towarzyszyć będą pracownicy Wydziału, którzy przedstawią garść praktycznych informacji oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Środy z polonistyką
Środy z polonistyką
Środy z polonistyką

Raz w miesiącu trzech wykładowców Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii UŁ prowadzi wykłady dla zaproszonych uczniów klas humanistycznych z liceów z Łodzi i województwa łódzkiego. Tematyka wykładów została dobrana tak, aby zainteresować młodzież polską kulturą, literaturą i językiem, budować więź z tym, co polskie, poszerzać humanistyczne horyzonty, a jednocześnie stanowić pomoc w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Zaproponowane przez wykładowców tematy — dotykające zagadnień literaturoznawczych i językoznawczych zarówno z perspektywy historycznej, jak i współczesnej — zbiegają się z ich naukowymi zainteresowaniami i prowadzonymi badaniami. Gwarantuje to wysoki poziom merytoryczny spotkań.

Inicjatywa objęta jest patronatem Dziekan Wydziału Filologicznego UŁ prof. dr hab. Joanny Jabłkowskiej oraz Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii dr hab. prof. UŁ Danuty Kowalskiej.

Zapisy na tegoroczną edycję wydarzenia zostały zakończone (brak wolnych miejsc na wszystkie wykłady zaplanowane do stycznia).