Grant na wydanie slawistycznej publikacji naukowej pt. "Glosariusz. W podróży po Bułgarii, Czechach, Serbii i Słowenii"

Koło Naukowe Slawistów im. św. św. Cyryla i Metodego znalazło się wśród finalistów konkursu "Łódź akademicka – naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2024", w ramach którego otrzymało grant na wydanie slawistycznej publikacji naukowej pt. "Glosariusz. W podróży po Bułgarii, Czechach, Serbii i Słowenii". Budżet tego projektu to 7020,00 zł.

Przygotowanie tej publikacji było poprzedzone gruntowną analizą strategii oraz potrzeb łódzkiego rynku pracy (szczególnie branży BPO), której dokonali członkowie Koła. Sama zaś publikacja jest wynikiem pracy zespołowej wielu studentów (24 osoby), którzy przez ostatnie lata zbierali materiały, opracowywali je, a następnie tworzyli glosariusz. W tych wysiłkach naukowych wspierali ich, jak zawsze pomocni i niezawodni, lektorzy (native speakerzy) z Katedry Filologii Słowiańskiej, a szczególnie mgr Steliana Aleksandrova, dr Jiří Byčkovmgr Agata Głaz oraz mgr Sanja Miletić - serdecznie dziękujemy! "Glosariusz. W podróży po Bułgarii, Czechach, Serbii i Słowenii" zostanie opublikowany w tym roku przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Nade wszystko, Koło Naukowe Slawistów dla potrzeb realizacji wyróżnionego projektu nawiązało współpracę z Inkubatorem Działalności Społecznej.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje p. Patrycja Miller (obecna przewodnicząca Koła) jako autorka zwycięskiego wniosku grantowego, ale również koordynatorki-redaktorki publikacji ze szczególnym uwzględnieniem p. Julii Piłat, a także p. Aleksandry Krauze i Zofii Kwiatkowskiej. W tym miejscu nie sposób wymienić wszystkich autorów glosariusza, ale ich imiona i nazwiska pojawią się w publikacji, tak więc zachęcamy do lektury, już w tym roku!  Opiekę merytoryczną nad publikacją oraz wnioskiem grantowym sprawuje dr Piotr Kręzel.

Tekst: Katedra Filologii Słowiańskiej UŁ