Akt o usługach cyfrowych okiem autorów komentarzy

Miejsce konferencji: Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź
Czas: 15 marca 2024 (piątek) 09:45 - 16:00

Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarzadzania Informacją, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Łodzi oraz Katedra Europejskiego Prawa Gospodarczego zapraszają na konferencję naukową pt. Akt o usługach cyfrowych okiem autorów komentarzy.

Konferencja odbędzie się 15 marca 2024 r. godz. 9:45 w Auli Fioletowej Wydziału Prawa i Administracji UŁ przy ul. Kopcinskiego 8/12 (Aula Fioletowa).

Formularz rejestracyjny.

W trakcie konferencji redaktorzy naukowi i autorzy wszystkich pięciu komentarzy do aktu o usługach cyfrowych, a także przedstawiciele platform i wyszukiwarek oraz NGO’s dokonają analizy przepisów rozporządzenia, wskażą praktyczne aspekty wdrożenia i napotkane problemy interpretacyjne.

W trakcie konferencji redaktorzy naukowi i autorzy wszystkich pięciu komentarzy do aktu o usługach cyfrowych, a także przedstawiciele platform internetowych i wyszukiwarek oraz NGO’s dokonają analizy przepisów rozporządzenia, wskażą praktyczne aspekty wdrożenia i napotkane problemy interpretacyjne.

Rada naukowa:

Miejski Rzecznik Konsumentów: dr Izabela Skomerska

Wystąpienie Mirosława Wróblewskiego, Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

10:15-10:30 Wystąpienia wprowadzające
r.pr. dr Dominik Lubasz (Komisja ds. nowych technologii Rady OIRP w Łodzi, Lubasz i Wspólnicy)

10:30-10:45 przerwa

10:45-11:30 Panel I
ZAGADNIENIA PODSTAWOWE - DEFINICJE, ZAKRES, RELACJE Z INNYMI AKTAMI     PRAWNYMI

11:30-12:15 Panel II
REGULACJA WYŁĄCZEŃ ODPOWIEDZIALNOŚCI DOSTAWCÓW USŁUG POŚREDNICH - MONITOROWANIE, KLAUZULA DOBREGO SAMARYTANINA, OGÓLNE I SZCZEGÓLNE OBOWIĄZKI NADZORCZE, NAKAZY UDZIELANIA INFORMACJI, ODPOWIEDZIALNOŚĆ

12:15-12:30 Przerwa

12:30-13:15 Panel III