spotkanie z członkami delegacji Wydziału Geograficznego Użhorodzkiego Narodowego Uniwersytetu

Miejsce wydarzenia: Konstytucji 3 Maja 65/67, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Czas: 23 kwietnia 2024 (wtorek) 16:00 - Bez zakończenia

W dniu 23 kwietnia 2024 r., w Filii UŁ w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się spotkanie z członkami delegacji Wydziału Geograficznego (WG) Użhorodzkiego Narodowego Uniwersytetu (Użhorod, Ukraina).

UżNU to jedna z największych uczelni wyższych w regionie karpackim.

Dziś kształci się tam ponad 14 000 studentów, a kadra dydaktyczna to prawie 1500 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

W skład uczelni wchodzi 19 wydziałów oraz dwa instytuty naukowo-dydaktyczne.

Przedstawiciele Wydziału Geograficznego przybyli, aby podpisać umowę o współpracę pomiędzy naszymi uczelniami, i w dniu 22 kwietnia br. Senat Uniwersytetu Łódzkiego zatwierdził pozytywnie podpisanie Umowy.

Dziekan Wydziału Ggeograficznego UżNU dr doc. Iwan Kalinych na posiedzeniu Rady Wydziału Filii Uniwersytetu Łódzkiego zapoznał członków rady ze strukturą UżNU, głównymi obszarami badań i osiągnięciami naukowymi.

Na Wydziale Geograficznym UżNU studenci kształcą się na studiach I i II stopnia (inżynierskim i magisterskim) na kierunkach: "Geografia", "Geodezja i Zarządzanie Gruntami" oraz "Leśnictwo".

W dniu 23 kwietnia br. odbędzie się spotkanie z pracownikami Filii Uniwersytetu Łódzkiego i studentami kierunku Leśnictwo.

Pan Dziekan I. Kałynych wygłosi referat na temat ogólnej struktury Wydziału Geograficznego, kierunków pracy dydaktycznej i naukowej, a także skupi się na kierunku „Leśnictwo”.

Zdalnie gościć będziemy Pracowników Wydziału Geografii UżNU

dr Mykoła Karabiniuk, zastępca Dziekana ds. administracyjnych i zarządzania, adiunkt Katedry Geodezji, Gospodarki Przestrzennej i Geoinformatyki,

dr doc. Maryana Salyuk, docent Katedry Geografii Fizycznej oraz Przyrodokorzystowania Racjonalnego

mgr Mariya Nychvyd, adiunkt Katedry Geodezji, Gospodarki Przestrzennej i Geoinformatyki