Spotkanie dotyczące prezentacji systemu ScienceOn

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 10 listopada 2022 (czwartek) 12:00 - 13:30

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracowników Wydziału na spotkanie dotyczące prezentacji nowego Systemu Osiągnięć Naukowych Uniwersytetu Łódzkiego ScienceON.

Spotkanie odbędzie się 10 listopada 2022r. o godzinie 12.00 w sali Rady Wydziału (aula A5) na Wydziale Filologicznym i zostanie poprowadzone przez Panią mgr Ewę Bugaj (Centrum Informatyki UŁ).

System Osiągnięć Naukowych Uniwersytetu Łódzkiego ma wspierać naukowców w budowaniu ich widoczności - pozwala na tworzenie profili naukowych w języku polskim i angielskim. Jest zintegrowany z ORCID, Scopus i innymi bazami naukowymi.

Dzięki ScienceOn każdy naukowiec UŁ będzie mógł budować swój profil naukowy i promować własny dorobek naukowy: publikacje, dane badawcze, projekty, patenty i wiele innych efektów działalności naukowej. Wszystkie osiągnięcia badaczy znajdą się w jednym miejscu i będą prezentowane w przejrzysty, przystępny sposób. Obecnie zgromadzono w systemie ponad 27 tysięcy publikacji z lat 2017-2022 oraz ponad 500 projektów naukowych. Publikacje zostały zmigrowane z systemu Expertus, a ich poprawność została zweryfikowana przez pracowników Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. W bazie znajduje się również spis wydawanych przez Uniwersytet czasopism naukowych, zbiór patentów oraz aktywności (pełnione na uczelni funkcje).

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 10 listopada 2022 (czwartek) 12:00 - 13:30