"Film bez Obrazu" - spotkanie z reportażem "W naszych rękach"

Miejsce wydarzenia: Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
Czas: 21 maja 2023 (niedziela) 13:00 - 15:00

W imieniu fundacji Audionomia zapraszamy na spotkanie z reportażem, które towarzyszyć będzie Łódzkiemu Piknikowi Różnorodności organizowanemu przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Reportaż "W naszych rękach" to historia o nadziei na lepsze jutro, chęci zapewnienia sobie i bliskim godnych, ale przede wszystkim bezpiecznych warunków do życia. Aby jednak to osiągnąć, trzeba zdecydować się na bardzo ryzykowny krok – ucieczkę z ojczyzny, w nieznane, i przemierzenie tysięcy kilometrów. Taką dramatyczną decyzję podjęło kurdyjskie małżeństwo, które opuściło Irak i po wycieńczającej wędrówce razem z pięciorgiem dzieci nielegalnie przekroczyło granicę polsko-białoruską. Zapłaciło za nią jednak bardzo wysoką cenę.

Audionomia

Magda Świerczyńska-Dolot mieszka w Gdańsku. Z radiem i dźwiękiem związana od kilkunastu lat. Pracowała w Polskim Radiu i rozgłośniach prywatnych. Uwielbia opowiadać dźwiękiem ludzkie historie. Oprócz reportaży, tworzy też audio przewodniki i podcasty. Laureatka Stypendium im. Jacka Stwory, nominowana do Prix Europa, Grand Press, nagrodzona Prix Bohemia (wraz z Katarzyną Michalak) za projekt www.nieslysze.pl. Prowadzi zajęcia w przedszkolach i szkołach z uważnego słuchania.

Miejsce wydarzenia: Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 21 maja 2023 (niedziela) 13:00 - 15:00