„Letnie migotania” – koncert łódzkich chórów na UŁ

We wtorek 27 czerwca w holu Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego (al. Rodziny Scheiblerów 2 w Łodzi) odbędzie się koncert dwóch łódzkich chórów. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

„Letnie migotania” – pod taką nazwą wystąpią: Chór Nauczycielski z Łodzi pod dyrekcją Rafała Wiechy i Marty Danielewskiej, przy fortepianie Marcin Penkala oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego pod dyrekcją Aleksandry Ryłko-Sutowicz, przy fortepianie zasiądzie prof. Robert Adamczak.

Chór Nauczycielski w Łodzi istnieje od 1953 roku i funkcjonuje przy Klubie Nauczyciela w Łodzi. Posiada w swym repertuarze różne rodzaje muzyki: klasyczną, dawną, sakralną, cerkiewną, ludową i rozrywkową, kompozytorów polskich i zagranicznych z różnych epok. Aktywnie uczestniczy w regionalnych działaniach kulturalnych.

Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego powstał w 2009 r. Chór, w którym śpiewają studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy Uniwersytetu, uświetnia uroczystości akademickie, bierze udział w corocznych edycjach łódzkiego Festiwalu Nauki i Techniki oraz innych imprezach artystycznych, w tym charytatywnych. Chór ma w swym repertuarze wiele utworów świeckich i sakralnych, od muzyki dawnej po kompozycje twórców współczesnych.

Materiał: Aleksandra Ryłko-Sutowicz, Akademicki Chór UŁ; Kulturalny Koneser

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ