Warsztaty projektowe dla studentów UŁ, czyli jak rozpocząć naukową przygodę

W kwietniu i maju na wydziałach Uniwersytetu Łódzkiego zaplanowano dwugodzinne warsztaty poświęcone tworzeniu, planowaniu i realizowaniu projektów badawczych. Zajęcia adresowane są do wszystkich studentów naszej uczelni. Poniżej podano link do rejestracji na wydarzenie oraz terminarz spotkań w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia. Lista terminów i spotkań wydziałowych będzie rozbudowywana.

Terminy najbliższych szkoleń – II tura warsztatów

Studenckie projekty – przyszłość UŁ

Nauka opiera się na innowacji, odwadze oraz pasji zadawania trudnych pytań i poszukiwania odpowiedzi. Są one realizowane poprzez ciągły dialog pomiędzy różnymi pokoleniami badaczy. Studenckie projekty naukowe otwierają przestrzeń do takiej dyskusji i wymiany. Prawie dziewięcioletnie doświadczenie Studenckich Grantów Badawczych na UŁ dowodzi, jak ważne dla rozwoju potencjału badawczego uczelni jest zaangażowanie w prace naukowe naszych studentów.

Dzięki studenckim projektom badawczym młodzi aspirujący naukowcy mogą nie tylko w praktyce wykorzystywać zdobytą wiedzę, ale również aktywnie korzystać z infrastruktury badawczej UŁ oraz współpracować z naszymi najlepszymi badaczami.

Jak rozpocząć naukową przygodę?

Każda podróż wymaga obrania celu, opracowania planu i przygotowania się na wszelkie nieprzewidziane wydarzenia. Podczas szkoleń studenci poznają sposoby na organizację swoich projektów przy wykorzystaniu narzędzi dostępnych na UŁ, dowiedzą się, czym są “tajemnicze wyspy” oraz stworzą swoje własne mapy myśli.