Opened courses dla studentów UŁ na 10 europejskich uniwersytetach

Uniwersytet Łódzki dołączył w tym roku do sieci uniwersytetów europejskich European University of Post-Industrial Cities (UNIC), jedynej sieci zrzeszającej uczelnie z terenów postindustrialnych. Uniwersytet Łódzki jest jednym z 10 partnerów sojuszu UNIC.

Dzięki temu studenci UŁ, już w semestrze zimowym, mogą skorzystać z oferty UNIC Opened courses, czyli wziąć zdalnie udział w zajęciach prowadzonych na 10 uczelniach partnerskich sieci UNIC.

Jak wziąć udział w UNIC Opened courses?

•    wejdź na stronę
•    z zakładki „Semester” (w lewej nawigacji) wybierz interesujący Cię semestr. Może to być:
„autumn/winter semester 2022/23”, lub  ,,spring/summer semester 2023”;
•    zapoznaj się z ofertą przedmiotów oferowanych przez uczelnie UNIC na wybrany semestr;
•    sprawdź szczegóły dotyczące wybranych zajęć, takie jak warunki uczestnictwa, wymagania dotyczące kursu i termin rejestracji;
•    wybierz kurs, w którym chcesz uczestniczyć;
•    wyślij e-mail na adres unic@uni.lodz.pl z informacją o wybranych zajęciach;
•    dostaniesz maila zwrotnego z dokładnymi informacjami, konieczne będzie zarejestrowanie się w uczelni partnerskiej oraz podpisanie Learning Agreement, by mieć możliwość uznania efektów uczenia się zdobytych w uczelni zagranicznej.

Międzynarodowa mobilność wirtualna to szansa na:

•    odbycie części studiów w zagranicznej uczelni bez konieczności podróżowania,
•    współpracę online ze studentami z innych krajów,
•    wybór zajęć zgodnie z zainteresowaniami,
•    otrzymanie punktów ECTS, które mogą być uznane w toku studiów,

Więcej informacji o sieci:

•    Informacja o sieci na stronie UŁ: www.uni.lodz.pl/unic
•    Strona sieci: www.unic.eu