Literaturoznawczyni z UŁ stypendystką programu Fulbrighta

Dr. hab. Małgorzata Myk została stypendystką programu Fulbrighta. Dzięki otrzymanemu grantowi badaczka z Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego zrealizuje w Utah projekt poświęcony zagadnieniom przestrzeni, czasu i dźwięku w najnowszej konceptualnej poezji północnoamerykańskiej.

Fulbright Senior Research Award to stypendium podoktorskie dla polskich naukowców zatrudnionych w polskich uczelniach lub instytucjach badawczych. Celem grantu jest prowadzenie projektu badawczego lub badawczo-dydaktycznego w USA. Literaturoznawczyni będzie realizować projekt badawczy zatytułowany „Poetics of Radical Duration: Sonic A(na)rchives in Twenty-First Century North American Poetry”, we współpracy z prof. Craigiem Dworkinem, na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu w Utah.

Dr hab. Małgorzata Myk pracuje w Zakładzie Literatury i Kultury Północnoamerykańskiej UŁ od 2008 roku. W latach 2005-2008 studiowała literaturę amerykańską na Wydziale Języka Angielskiego na Uniwersytecie Maine w Orono (USA). W przeszłości współpracowała m.in. z National Poetry Foundation (Maine, USA), gdzie była zaangażowana w proces redakcyjny pisma naukowego Paideuma: Studies in American and British Modernism.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!