Spotkanie z Anną Ciarkowską w cyklu „Obiecane inspiracje”

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 295A, 93-004 Łódź
Czas: 23 lutego 2023 (czwartek) 18:30 - 20:00

W czwartek (23 lutego) o godz. 18.30 zapraszamy do Obiecana Cafe na kolejne spotkanie w cyklu „Obiecane inspiracje”. Podczas wydarzenia rozmowę z pisarką i literaturoznawczynią Anną Ciarkowską poprowadzi Agnieszka Janiszewska. Rozmówczynie opowiedzą m.in. o tym, jak nauczyć się twórczego pisania, czym jest instapoezja i czego twórcy potrzebują bardziej: wywiadów i nominacji czy ciszy i spokoju.

Podczas spotkania poruszymy następujące zagadnienia:

• Poeci, twierdził Arystoteles, „pisząc o rzeczach nieistniejących i niemożliwych mogą popełniać błędy logiczne, a mimo to – mają rację”. Czyli o tym, jakie prawdy kryją się między wierszami.
  • Sukcesy instapoezji – media społecznościowe a rozwój twórczości.
  • Wywiady i nominacje vs. cisza i spokój – czyli o tym, czego najbardziej potrzebuje twórca.
  • Instapoetka, powieściopisarka, badaczka – ile twórczości zmieści w sobie człowiek?
  • Od czego zaczyna się pisarka? Czyli czym jest Zaczyn i jak nauczyć się twórczego pisania.

Anna Ciarkowska – literaturoznawczyni, pisarka, łodzianka. Doktorka nauk humanistycznych, asystentka w Katedrze Teorii Literatury w Instytucie Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie prowadzi zajęcia ze studentami Twórczego Pisania. Autorka m.in. „Pestek” (2019) oraz nominowanych do Nagrody Nike „Dewocji” (2021)

W 2022 r. ukazała się książka „Łódź. Ilustrowany atlas architektoniczny”, który współtworzyła z Błażejem Ciarkowskim. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Łodzi, nagrodzona w 2021 r. za zasługi dla łódzkiej kultury. Działa w łódzkim Stowarzyszeniu Literackim im. K. K. Baczyńskiego. Z jej inicjatywy powstała dziewczyńska grupa twórcza Zaczyn.

CZYM SĄ OBIECANE INSPIRACJE?

OBIECANE INSPIRACJE to cykl otwartych spotkań z przedstawicielami kultury, nauki i sztuki. Jego celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany idei, wiedzy i doświadczeń przedstawicieli branż kreatywnych oraz nauki. Realizowany pod patronatem Rektor Uniwersytetu Łódzkiego projekt może służyć jako inspiracja dla tych, którzy poszukują wskazówek, jak skutecznie realizować przedsięwzięcia biznesowe czy artystyczne.

Organizatorka: Agnieszka Janiszewska — filolog, redaktorka, pisarka (autorka powieści „Woda księżycowa”), doktorantka przy Katedrze Edukacji Artystycznej i Pedagogiki Twórczości Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ. Dyplomowany life coach i trenerka, która specjalizuje się w pracy z artystami / osobami chcącymi realizować twórcze projekty lub odnaleźć swoją drogę rozwoju zawodowego.

Projekt „Obiecane inspiracje” jest kontynuacją jej autorskiego cyklu wywiadów z łódzkimi artystami pt. „Inspiracje dla duszy” zrealizowanych we współpracy z fundacją artystyczną KIPISZ oraz cyklu rozmów panelowych „Artystyczne inspiracje. Kulturalna jesień w Łodzi”.

Współorganizator: Marcin Kujanek — przedsiębiorca, manager Obiecanej Cafe.

Patronat honorowy: Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.

Patron medialny: Radio Łódź

Partnerzy: Obiecana Cafe, Formy przekazu Marta Pokorska-Jurek, Wydział Nauk o Wychowaniu UŁ, Interdyscyplinarne Koło Naukowe Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych, Fundacja LodzArte, Fundacja Think Łódź, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Karolina Wojciechowska – Fotografia Kobieta Biznes, twórca muzyczny „Empati” Patryk Pietroń, Calypso Fitness Club Polska.

Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR)

Miejsce wydarzenia: Piotrkowska 295A, 93-004 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 23 lutego 2023 (czwartek) 18:30 - 20:00