• WYDZIAŁ FILOLOGICZNY
  • WYDARZENIA

Nagroda Nobla z fizyki 2022, Od fundamentalnych teoretycznych wątpliwości do odpowiedzi o naturze rzeczywistości - wykład prof. dr. hab. Jakuba Rembielińskiego

Miejsce wydarzenia: Pomorska 149/153, 90-236 Łódź
Czas: 18 stycznia 2023 (środa) 10:15 - 12:00

Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ serdecznie zaprasza na wykład prof. dr. hab. Jakuba Rembielińskiego z Katedry Fizyki Teoretycznej UŁ pt. "Nagroda Nobla z fizyki w r. 2022, Od fundamentalnych teoretycznych wątpliwości do odpowiedzi o naturze rzeczywistości". Odbędzie się on podczas pierwszego w tym roku Seminarium Wydziału w środę, 18 stycznia 2023, o godz. 10:15 w sali B 201.

Wykład prof. dr. hab. Jakuba Rembielińskiego poświęcony będzie odkryciom Alaina Aspecta, Johna F. Clausera oraz Antona Zeilingera, laureatów Nagrody Nobla z fizyki w roku 2022. Autor przedstawi podczas niego najistotniejsze kwestie mechaniki kwantowej związane z jej opisem fizycznej rzeczywistości i prowadzące do eksperymentalnych badań trójki ubiegłorocznych laureatów Nagrody Nobla. Z tej perspektywy omówi również osiągnięcia laureatów i ich znaczenie w rozumieniu natury Wszechświata.

Grafika do wykładu o Nagrodzie Nobla z fizyki

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych

Materiał: WFiIS UŁ

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ