Konferencja „Młodzi o klimacie 2022” – studenci i naukowcy UŁ razem w trosce o planetę

Celem konferencji, której merytorycznym partnerem jest Uniwersytet Łódzki, jest stworzenie forum do dyskusji dla młodzieży i ekspertów nad tematyką zmian klimatycznych, które są największym wyzwaniem współczesności. Młodzież będzie mieć szansę na prezentację, w formie referatów lub posterów, ważnych dla nich treści bazujących na wiarygodnych źródłach. Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego i studenci z kół naukowych UŁ zaangażowani w problematykę ocieplenia klimatu, dostarczają wielu dowodów na to, że zmiany klimatu są spowodowane działalnością człowieka.

Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie wydarzenia, na której sukcesywnie pojawiają się warsztaty i inne sesje na które można się zapisać. W programie znajdziemy panele dyskusyjne, warsztaty i pokazy, poświęcone problematyce, takiej, jak, m.in.:

• woda dla klimatu,
  • miasta przyjazne ludziom,
  • zrównoważona konsumpcja,
  • zwrównoważona logistyka,
  • anomalie spowodowane zmianami klimatu.

Na stronie wydarzenia znajdziemy również listę abstraktów zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej konferencji.

Za merytoryczną stronę Konferencji odpowiadają naukowcy i studenci Uniwersytetu Łódzkiego, z takich jednostek, jak, m.in.: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Wydział Zarządzania, w tym kilka kół naukowych, jak np.: Studenckie Koło Naukowe Login, Studenckie Koło Naukowe Ekohydrologii UŁ, Studenckie Koło Naukowe SPATIUM.

12.10. z sukcesem odbyło się prewydarzenie - Warsztaty Terenowe „Jak wiele mogą zdziałać młodzi ludzie?" przygotowane przez SKN SPATIUM z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielami do udziału w Konferencji

Szczegóły znajduję się na stronie EC1

W Apelu Klimatycznym Naukowców koordynowanym przez WWF Polska czytamy:

Słuchanie głosu nauki jest naszą jedyną szansą na dalszą - jakże piękną! - podróż przez Kosmos na statku kosmicznym Ziemia. Jednak gdy klimat zbytnio się zmieni (sorry…), statek będzie mknął nadal, już bez nas jako pasażerów. Nie mamy drugiej planety - musimy uratować tę jedyną.

W czasie konferencji trwać będzie szczyt klimatyczny COP27, nie zabraknie więc też bieżących komentarzy do dyskusji i decyzji podejmowanych na tym forum.

Konferencja „Młodzi o klimacie 2022” została objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej oraz patronatem Fundacji WWF Polska.

Materiał źrółowy: EC1; redakcja: Centrum Promocji UŁ

Szczegóły wydarzenia

Data i godziny wydarzenia: 08 listopada 2022 (wtorek) - 09 listopada 2022 (środa) All day