Dzień Otwarty Filii UŁ w Tomaszowie Mazowieckim

Miejsce wydarzenia: Konstytucji 3 Maja 65/67, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
Czas: 15 marca 2023 (środa) 09:00 - 13:00

Program, oprócz prelekcji i prezentacji, przewiduje Targi Turystyczne organizowane przez studentów kierunku Turystyka i Rekreacja, Stanowisko Obsługi Przyszłego Studenta, stoisko entomologiczne, prezentacje Kół Naukowych oraz konkursy. Tegoroczna edycja odbędzie się 15 marca w godzinach 9.00–13.00.

Twarz młodej kobiety stojącej na tle drzew i napis: Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Studiuj z nami! Poniżej logotyp UŁ

Podczas wydarzenia odbędzie się również druga edycja konkursu Łódzkie. Tu mieszkam. Konkurs organizuje Koło Naukowe Globtroter we współpracy z Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

Podczas wydarzenia odbędą się wykłady specjalne:

• „Pędy i pąki” – dr inż. Jacek Adamczyk
  • „Całe życie na wakacjach” – dr Rafał Rouba
  • „Elementy kryptografii” – dr Joanna Gonicka
  • „Ekologia drzew leśnych" – stud. Milena Posiła
  • „Jak firma osiąga zysk" – dr Urszula Wójcikowska
  • „Szkodniki korzeni i lata rójek" – stud. Anna Urbańczyk
  • „Bordalo II czyli sztuka ze śmieci" – dr hab. Noemi Modnicka
  • „Rola martwego drewna w lesie” – stud. Adrianna Gosławska
  • „Po co nam w lesie dzięcioły?" – dr hab. Dorota Zawadzka, prof. UŁ
  • „Na czym polega studiowanie zarządzania" – dr Dorota Żelazna-Jochim
  • „Islandia: kraina wikingów, elfów i szepczących kamieni" – dr Blanka Gosik
  • „Na czas, na miejsce, na pewno - nowoczesna logistyka” – dr inż. Krystian Wiśniewski
  • „Wpływ gatunków obcych na różnorodność biologiczną w lasach” – stud. Kacper Kaszuba

W trakcie spotkania będzie można:

• wziąć udział w konkursach, pokazach,
  • zapoznać się z kierunkami studiów i specjalnościami,
  • obejrzeć pracownie i ich wyposażenie, bibliotekę, dziekanat,
  • poczuć wyjątkową atmosferę studiowania!

Konkurs ŁÓDZKIE. TU MIESZKAM.

Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim, Koło Naukowe studentów kierunku Turystyka i Rekreacja GLOBTROTER oraz Katedra Badań Regionalnych organizują konkurs ŁÓDZKIE. TU MIESZKAM. Skierowany jest on do uczniów szkół ponadpodstawowych regionu łódzkiego.

Celem konkursu jest: rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań turystyką, pobudzanie zainteresowania regionem łódzkim, kształtowanie wzorców wychowawczych i pobudzanie ambicji zawodowych uczniów, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, a także stworzenie dla młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań. Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Tomaszów Mazowiecki oraz Starosty Tomaszowskiego.

Konkurs zostanie przeprowadzony 15 marca 2023 r., podczas Drzwi Otwartych Filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Serdecznie zapraszamy!

MateriaŁ: Filia UŁ w Tomaszowie Mazowieckim