“Radiość z nadawania” - nabór do Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej

Studenckie Radio „Żak” Politechniki Łódzkiej, jak w każdym kwartale ubiegłych lat, organizuje kolejny nabór, dając nowym osobom szansę dołączenia do radia i działania w ramach wolontariatu. Hasło kwietniowej rekrutacji to szeroko pojęta "radiość z nadawania", a szczególnie duma i przyjemność z działalności w najdłużej działającej polskiej rozgłośni studenckiej.

Dołączając do Żaka już od samego początku możesz udzielać się w ramach poszczególnych zespołów redakcyjnych:

• Redakcja Informacji — działania w roli początkującego dziennikarza: pisanie i czytanie newsów na antenie, tworzenie materiałów reporterskich, praca z emisją głosu,
  • Redakcja Muzyczna — działania w roli redaktora i dziennikarza muzycznego: mówienie i pisanie o muzyce, gromadzenie i selekcja muzyki emitowanej na antenie, tworzenie materiałów z wydarzeń muzycznych w ramach akredytacji,
  • Redakcja Promocji — działania z obszaru PR i e-marketingu: redagowanie i publikowanie treści w mediach społecznościowych, tworzenie materiałów audiowizualnych (filmy, grafika); organizowanie wydarzeń (naborów, koncertów),
  • Dział Techniczny — działania z obszaru realizacji dźwięku: realizowanie audycji i koncertów, praca ze sprzętem nagłośnieniowym i okablowaniem.

Osoby zainteresowane mają także możliwość zostania prowadzącym audycji, a tym samym rozwoju bezpośrednio na naszej antenie. Z kolei w dłuższej perspektywie działalność w Żaku pozwala zdobyć kompetencje niezbędne do dalszej kariery w mediach i branży muzycznej - nasi wychowankowie pracują m.in. w Polskim Radiu Łódź czy też Telewizji Polskiej.

W związku z naborem ruszyło także oficjalne wydarzenie na Facebooku: RADIOŚĆ Z NADAWANIA. Nabór do Studenckiego Radia "Żak" Politechniki Łódzkiej.

Wszelkie informacje dotyczące samej rekrutacji, jak i wydarzeń oraz atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu, znajdziecie w social mediach studenckiej rozgłośni:

Zapraszamy również na wydarzenia towarzyszące - Dyskotekę Młodego Człowieka w Niebostanie (Piotrkowska 17) w piątek 5 kwietnia o godz. 22:00 oraz koncert Lucasa Flinta w sobotę 6 kwietnia o godz. 20:00 — tym razem już w naszym radiu. Nie wymagamy od Was statusu studenta, doświadczenia ani życiorysu. Wszystkiego uczymy od podstaw, dzieląc się własnym doświadczeniem.

- dodają organizatorzy naboru do Studenckiego Radia "Żak" Politechniki Łódzkiej

Jesteś chętny do dołączenia do radiowej społeczności? Wyślij zgłoszenie na maila: nabor@zak.lodz.pl

Data i godziny: 02 kwietnia 2024 (wtorek) 00:00 - 06 kwietnia 2024 (sobota) 00:00