Konkursy z okazji 600. urodzin Łodzi rozstrzygnięte

7 grudnia w auli Rady Wydziału odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów przygotowanych z okazji 600. urodzin Łodzi przez Zakład Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski UŁ. Uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych i uczniowie szkół średnich z Łodzi i regionu łódzkiego zmierzyli się w konkursach literackich, plastycznych, fotograficznych a nawet w konkursie tiktokowym.

Kilkadziesiąt prac, jakie wpłynęły na konkursy, oceniło profesjonalne jury, w skład którego weszli: Grzegorz Habryn i Aneta Wawrzoła, czyli duet fotograficzny HAWA, Beata Gamrowska (beatarysuje), oceniająca literackie kolaże, Dagna Gmitrowicz (dagnaart.com), malarka, która oceniała prace plastyczne, oraz Anna Ciarkowska, Dorota Samborsk-Kukuć i Alicja Mazan- Mazurkiewicz, będące jurorkami w konkursie plastycznym.

Logotypy fundatorów nagród

Fundatorami nagród dla laureatów byli: firma Digital Choice, Przewodniczący Rady Miasta Łódź profesor Marcin Gołaszewski, prorektor ds. współpracy z otoczeniem Pani Profesor Agnieszka Kurczewska, dziekan Wydziału Filologicznego Pani Profesor Joanna Jabłkowska, Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Księży Młyn, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Wydawnictwo Kobiece.

Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!

Zdjęcia: Bartosz Burski (Biuro Promocji i Komunikacji Wydziału Filologicznego UŁ)