Uczniowie XXIX LO w Łodzi na warsztatach zorganizowanych przez rusycystykę

23 września Instytut Rusycystyki gościł na Wydziale Filologicznym UŁ uczniów XXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara „Rudego” w Łodzi.

W ramach działalności promującej Wydział Filologiczny dr hab. Aleksy Kucy, prof. UŁ przeprowadził warsztaty z tłumaczenia audiowizualnego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na temat współczesnych rodzajów tłumaczenia multimedialnego oraz poznać tajniki pracy tłumaczy audiowizualnych. Po części teoretycznej i pokazach filmowych ochotnicy z grupy uczniowskiej przetestowali siebie w charakterze aktorów filmowych. W studiu telewizyjnym Wydziału Filologicznego młodzi ludzie nagrywali swoje głosy do wybranego filmu wideo.

Inicjatywa będzie kontynuowana w przyszłości. Wykładowcy filologii rosyjskiej w rozpoczętym właśnie roku akademickim zamierzają organizować cykliczne warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych.