Sukces Chartów UŁ - kolejny Poland Business Run za nami!

W niedzielę 4 września odbyła się 11. edycja biegu charytatywnego Poland Business Run, do którego zapisało się łącznie 32 tys. biegaczy z ponad 1500 firm z całej Polski. Do formuły wirtualnej dołączyli przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego. Naszą uczelnię reprezentowało łącznie dziewięć 5-osobowych sztafet (26 kobiet i 19 mężczyzn). Po raz pierwszy w tym roku udało się zebrać reprezentację złożoną z najszybciej biegających pracowników UŁ, która w ostatecznej rywalizacji zajęła 15. miejsce na 3804 drużyn z całej Polski. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

W tym roku ponad 9 tys. zawodników wystartowało w Krakowie w biegu stacjonarnym, natomiast reszta wzięła udział w wirtualnej rywalizacji. 

Do formuły wirtualnej dołączyli przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego. Naszą uczelnię reprezentowało łącznie dziewięć 5-osobowych sztafet (26 kobiet i 19 mężczyzn). Specjalnie na ten cel władze uczelni ufundowały koszulki biegowe, zaprojektowane wcześniej przez Centrum Promocji UŁ. Każdy z uczestników miał do pokonania dystans 4 km na samodzielnie wybranej trasie, a wyniki należało zarejestrować i przesłać za pomocą aplikacji. 

Zebrane podczas biegu środki pieniężne pomogą w sumie 100 osobom z całej Polski, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową lub przeszły mastektomię. Obok szczytnego celu jakim jest pomaganie innym, udział w zawodach sprzyjał dobrej zabawie oraz integracji pracowników z uczelnią. Nie zabrakło również sportowej rywalizacji. 

W skład zwycięskiej drużyny Chartów UŁ weszli:

Pozostałe drużyny również spisały się na medal zajmując odpowiednio miejsca:

1.    EKSOC RUNNERS MEN (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) – 157/3804
2.    B-Safe UŁ (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska) – 247/3804
3.    EKSOC RUNNERS WOMEN (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny) – 441/3804
4.    BiegoFil UŁ (Wydział Filologiczny) – 609/3804
5.    WZ team UŁ (Wydział Zarządzania) – 959/3804
6.    Uwolnij Energię z UŁ! (uczestnicy projektu „Uwolnij Energię!” z Wydziału Nauk o Wychowaniu, Wydziału Zarządzania, Wydziału Matematyki i Informatyki, Biura Współpracy z Zagranicą) – 1075/3804
7.    BiegUni - CP UŁ (Centrum Promocji) – 1904/3804
8.    Centrum Nauki UŁ (Centrum Nauki UŁ) – 2220/3804

Business Run 2022 Wyniki

Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych (zarówno zaawansowanych biegaczy, jak i osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem) na bezpłatne, cotygodniowe, treningi biegowe prowadzone przez dr. Piotra Kędzię z Wydziału Nauk o Wychowani UŁ, olimpijczyka z Pekinu i Aten, w czwartki - szczegóły dotyczące miejsca i czasu przekazywane są za pośrednictwem grupy FB Biegacze UŁ.

Materiał: Renata Olender-Bartosik

Redkacja: Iwona Ptaszek-Zielińska, Centrum Promocji UŁ