Stypendyści Prezydenta Miasta Łodzi oraz programu „Młodzi w Łodzi”

Przyznano tegoroczne stypendia dla łódzkiej młodzieży akademickiej. Miło nam poinformować, że Zuzanna Kolbus z italianistyki otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Łodzi. Siedmioro studentów Wydziału Filologicznego UŁ znalazło się również w gronie stypendystów programu „Młodzi w Łodzi”.

Podstawą przyznania wyróżnienia Pani Zuzannie Kolbus był tytuł laureatki Olimpiady Języka Łacińskiego 2020/2021, który uzyskała jeszcze jako licealistka. Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska nagrodziła studentkę filologii włoskiej comiesięcznym stypendium w wysokości 1350 zł.

Stypendia programu „Młodzi w Łodzi” przyznawane są zaś co roku najlepszym studentom łódzkich uczelni wybranym przez pracodawców – partnerów programu. Poniżej zamieszczamy listę tegorocznych stypendystów z naszego Wydziału.

Stypendium ufundowane przez firmę PHILIPS:

• Aleksandra Wybraniec, studentka kierunku lingwistyka w komunikacji specjalistycznej

Kurs języka rosyjskiego fundowany przez Społeczną Akademię Nauk:

• Piotr Lipski, student kierunku filologia włoska
  • Aleksandra Stobieniecka, studentka kierunku dziennikarstwo międzynarodowe
  • Sandra Zielińska, studentka kierunku filologia klasyczna i studia śródziemnomorskie

Kurs języka angielskiego fundowany przez Uniwersytet Łódzki:

• Michał Biesiada, student kierunku nowe media i kultura cyfrowa
  • Zuzanna Kolbus, studentka kierunku filologia włoska