Studentki UŁ z nagrodą za najlepsze słuchowisko radiowe

Studentki dziennikarstwa na Wydziale Filologicznym UŁ – Klaudia Leśniak, Aleksandra Malatyńska, Maja Maranda, Agata Nalepa, Julia Niewola i Sara Sikora otrzymały Nagrodę Główną w kategorii akademickiej w Konkursie „Akademicki Grand PiK” za słuchowisko kryminalne pt. „Na pełnym morzu”, organizowanym przez Radio PiK.

Studentki UŁ wygrywaja konkurs Radia PiK
Studentki Wydziału Filologicznego UŁ z nagrodą główną w kategorii akademickiej konkursu Radia PiK

Inspiracją studentek przy tworzeniu słuchowiska powieści Agaty Christie. Prace nad odbywały się w ramach warsztatów organizowanych przez fundację Teatr Wyobraźni.  

„Na napisanie scenariusza miałyśmy tylko kilka godzin. Na początku stworzyłyśmy bohaterów naszej historii, nadałyśmy im odpowiednie cechy i zbudowałyśmy relacje między nimi. Każda z nas była bardzo zaangażowana w projekt i miała mnóstwo pomysłów co do fabuły, dlatego dużo czasu spędziłyśmy, zastanawiając się jak połączyć je w spójną całość.” – tak studentki opisują początki tworzenia słuchowiska.  

„Do zgłoszenia słuchowiska w konkursie artystycznych form radiowych Grand PiK 2022 zachęciła nas doktor Joanna Bachura-Wojtasik, za której wsparcie jesteśmy bardzo wdzięczne” – dodają.  

Konkurs Artystycznych Form Radiowych "Grand PiK" jest organizowany przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw. W jego trakcie jurorzy wyłaniają najlepszych reportażystów radiowych i twórców słuchowisk, także w kategorii akademickiej.  

Link do słuchowiska: Na pełnym morzu - Polskie Radio PiK 

Materiał: Wydział Filologiczny

Redakcja: Centrum Promocji UŁ