Stare i nowe spotkania filmowe: Jacek Schmidt

Projekt "Stare i nowe spotkania filmowe" to cykl spotkań z twórcami , które odbędą się w semestrze letnim i zimowym 2019 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas zajęć wyświetlane będą unikatowe filmy z archiwum Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi.

W zajęciach będą uczestniczyli twórcy prezentowanych filmów - reżyserzy, realizatorzy, operatorzy, montażyści - absolwenci łódzkich uczelni (Łódzkiej Szkoły Filmowej, Akademii Sztuk Pięknych, Uniwersytetu Łódzkiego).

Twórcy będą prezentować swój dorobek filmowy i omawiać zagadnienia warsztatowe na zajęciach ze studentami. Dwa pokolenia , dwa światy , wiele sposobów opisywania otaczającej rzeczywistości. Będą spotykać się , aby przekazywać swoją wiedzę filmową, porównywać możliwości techniczne dawne i współczesne i w dyskusjach wypracować nową stylistykę w jakiej studenci mogą opowiadać o dzisiejszym świecie.

Pierwsze spotkanie:

"Epilog" - ostatni żart Witkacego. Spotkanie z Jackiem Schmidtem reżyserem, scenarzystą, vice prezesem łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych.

Spotkanie prowadzi Beata Szuszwedyk-Sadurska.

Czas: 17 maja (piątek), godz. 15:00 (od godz. 13:30 pokaz filmów "Epilog " i "Hamadria").

Miejsce: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, sala kinowa 038.

Projekt dofinansowany z budżetu miasta Łodzi w ramach programu "Łódź kreuje ".

szmidt44

Z zarejestrowanego materiału powstaną filmy , które będą emitowane na antenie TVP Łódź , na kanale YouTube Uniwersytetu Łódzkiego , Facebooku i Funpageu Wytwórni Filmów Oświatowych.