Spotkanie autorskie z Tatianą Țîbuleac, autorką powieści „Lato, gdy mama miała zielone oczy”

Miejsce wydarzenia: Jana Matejki 32/38, 90-237 Łódź
Czas: 13 października 2022 (czwartek) 17:00 - 18:30

Tatiana Țîbuleac, autorka powieści „Lato, gdy mama miała zielone oczy”, wydanej przez Wydawnictwo Książkowe Klimaty, spotka się ze studentami UŁ i czytelnikami z Łodzi na Uniwersytecie Łódzkim. Rozmowę poprowadzi poeta i krytyk literacki Maciej Robert, a przetłumaczy Radosława Janowska-Lascar. Spotkanie odbędzie się w Auli A5 Wydziału Filologicznego UŁ.

Debiutancka powieść mołdawsko-rumuńskiej pisarki, przetłumaczona na język polski przez Dominika Małeckiego, odniosła natychmiastowy sukces, znajdując się w rankingu 10 najlepszych książek wydanych w polskim przekładzie m. in. czasopisma literackiego „Książki” i tygodnika „Polityka” oraz polskich czytelników, a także na liście 14 tytułów nominowanych w 2022 do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”

Maciej Robert jest poetą, krytykiem literackim i redaktorem wielu publikacji literackich. Jest laureatem nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (2011), a w 2015 i 2020 roku był nominowany do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej oraz międzynarodowej nagrody im. Václava Buriana.

Po prezentacji czytelnicy będą mogli zakupić książkę na stoisku zorganizowanym przez księgarnię „Do Dzieła” i zdobyć autograf.

Drugie spotkanie z pisarką w Polsce odbędzie się 14 października we Wrocławiu. Na Festiwalu Brunona Schulza z Tatianą Țîbuleac porozmawia krytyk literacki Michał Nogaś.

Miejsce wydarzenia: Jana Matejki 32/38, 90-237 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 13 października 2022 (czwartek) 17:00 - 18:30