Projekt o audiodeskrypcji dzieł sztuki po raz kolejny wyróżniony

Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego realizujący projekt „Widzę, bo słyszę: audiodeskrypcja – współczesne wsparcie osób z dysfunkcją wzroku w kontakcie ze sztuką” zostali nagrodzeni srebrnym medalem w konkursie INTARG – Innowacje Społeczne.
W uhonorowanym zespole znalazły się dwie wykładowczynie z naszego Wydziału: dr Anna Wendorf i dr Kinga Sygizman.

Naukowcy prowadzą badania nad werbalnym przekazem treści wizualnych. Umożliwia to osobom niewidomym i słabowidzącym percepcję filmów, sztuk teatralnych i dzieł sztuki przy pomocy pozawizualnych bodźców. W ramach kolejnych projektów wykonywane są audiodeskrypcje na potrzeby placówek muzealnych (m.in. Muzeum Sztuki, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Fabryki).

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizowaniu dalszych projektów!