Osiemnasty numer „ItaliAMO”

W ostatnich dniach ukazał się najnowszy, XVIII numer dwujęzycznego włosko-polskiego czasopisma „ItaliAMO”.

Inicjatywa łódzkich italianistów, zapoczątkowana w 2013 roku, przez lata rozwijała się i już od kilku wydań periodyk oprócz studentów filologii włoskiej UŁ zaprasza do współpracy także autorów z innych polskich ośrodków i z zagranicy. Nie inaczej jest tym razem. Czytelnicy mogą zapoznać się z tekstami miłośników kultury włoskiej z Łodzi, Lublina i Krakowa, a międzynarodowego wymiaru nadają „ItaliAMO” artykuły powstałe we Włoszech i Brazylii.

Do lektury periodyku z pewnością zachęcić może opinia Weroniki Kursy, studentki filologii włoskiej UŁ, która od kilku lat publikuje w nim swoje teksty: „Czasopismo Italiamo to wspaniała idea propagowania szeroko pojętej włoskości wśród polskich czytelników. Cieszę się, że mogłam przyłączyć się do tego inspirującego przedsięwzięcia. Poza czystą przyjemnością pisania jest coś jeszcze: czysta przyjemność odkrywania magicznych rejonów włoskiej kultury, sztuki, stylu życia”.

Zgodnie z realizowanymi od początku istnienia pisma założeniami, w korekcie językowo-stylistycznej pomagają włoscy przyjaciele łódzkich filologów. Nowością tego wydania jest niezwykle bogata oprawa graficzna, do której przyczynili się Irene Fioravanti, Giulio Burroni, Sara Pucciani, Zuzanna Kletschka, Alicja Nowak oraz na stałe współpracująca z redakcją graficzka Katarzyna Dudka.

Redakcja ItaliAMO

Redaktor naczelna: Katarzyna Kowalik

Zastępca redaktora naczelnego: Justyna Groblińska

Członkini redakcji: Dominika Kobylska