Nowe drzewka na Wydziale na rocznicę italianistyki i SKN „ItaliAMO”

Zakład Italianistyki UŁ oraz funkcjonujące w nim Studenckie Koło Naukowe Italianistów „ItaliAMO” w wyjątkowy sposób postanowiły uczcić rocznice swojej działalności (odpowiednio: 11. i 10.). 13 maja przed budynkiem Wydziału Filologicznego UŁ zasadzono dwa nowe drzewka.

Jak tłumaczą organizatorzy akcji, wybór gatunku rośliny nie był przypadkowy. – Zdecydowaliśmy się na platany, gdyż są to typowo włoskie drzewa – wyjaśnia dr Justyna Groblińska, wykładowczyni italianistyki, a w przeszłości wieloletnia przewodnicząca koła naukowego „ItaliAMO”.

Nowe drzewa posadzono w zielonej przestrzeni wydziałowego parkingu, równolegle do ulicy Pomorskiej. Mamy nadzieję, że platany będą rosnąć w równie imponującym tempie, jak rozwija się działalność łódzkich italianistów i studentów zrzeszonych w ich kole naukowym. O bieżącym funkcjonowaniu Zakładu Italianistyki można przeczytać na stronie internetowej jednostki.

Gratulujemy pomysłodawcom akcji i życzymy kolejnych lat obfitujących w wiele interesujących projektów naukowych i organizacyjnych!