Na Wydziale Filologicznym będzie realizowane Stypendium Aleksandra von Humboldta

Informujemy, iż w konkursie Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej prestiżowe stypendium Aleksandra von Humboldta będzie realizowała Prof. Carola Hilmes z Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem (Niemcy).

W czasie sześciomiesięcznego pobytu naukowego na Wydziale Filologicznym będzie realizowała projekt pt. Women’s Everyday Life in the Ghetto of Lodz. Remembrances & Records of Lucille Eichengreen, Chava Rosenfarb, and Irene Hauser we współpracy z prof. Joanną Jabłkowską.

Stypendium Aleksandra von Humboldta przyznawane jest aktywnym naukowo wybitnym niemieckim uczonym, którzy chcą przyjechać do Polski na kilkumiesięczny pobyt naukowy.