Kreatywność werbalna dziecka w aspekcie polsko-słoweńskiej dwujęzyczności - wykład prof. Marii Wtorkowskiej

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 20 kwietnia 2023 (czwartek) 15:15 - 16:45

20 kwietnia o godz. 15:15 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się spotkanie poświęcone problematyce kreatywności słowotwórczej dzieci słoweńsko-polskich. Wykład "Kreatywność werbalna dziecka w aspekcie polsko-słoweńskiej dwujęzyczności" wygłosi prof. Maria Wtorkowska.

Czym charakteryzuje sie keatywność słowotwórcza dzieci słoweńsko-polskich? Jaką rolę w rozwoju językowym dziecka odgrywa jego dwujęzyczność? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas nadchodzącego spotkania z prof. Marią Wtorkowską.

Wykład "Kreatywność werbalna dziecka w aspekcie polsko-słoweńskiej dwujęzyczności" poświęcony będzie przede wszystkim perspektywie kreatywności słowotwórczej dzieci bilingwalnych słoweńsko-polskich. Badania w tym zakresie prof. Wtorkowska prowadzi od ponad 15 lat. Zebrany przez badaczkę materiał empiryczny jest niezmiernie obszerny, a jego analiza może być ciekawa zarówno dla studentów slawistyki, jak i polonistów, glottodydaktyków czy dla osób zajmujących się rozwojem języka dziecka lub zainteresowanych psycholingwistyką i bilingwizmem.

Miejsce wykładu: sala 0.01
Data: 20 kwietnia 2023 r. (czwartek) godz. 15:15

Tytuł: Kreatywność werbalna dziecka w aspekcie polsko-słoweńskiej dwujęzyczności

Plakat przedstawiający profesor Wtorkowską.

Prof. Maria Wtorkowska jest kierownikiem Katedry Polonistyki w Instytucie Slawistyki na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu w Lublanie. Jej badania naukowe koncentrują się wokół zagadnień komparatystycznych polsko-słoweńskich, m.in. w zakresie dwujęzyczności, stereotypów językowych, językowego obrazu świata, frazeologii. Jest tłumaczem przysięgłym oraz członkiem komisji egzaminacyjnej dla tłumaczy przysięgłych przy słoweńskim Ministerstwie Sprawiedliwości.

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 20 kwietnia 2023 (czwartek) 15:15 - 16:45