Dyktando Mikołajkowe

Czas: 6 grudnia 2016 r., godz. 17:00Miejsce:Wydział Filologiczny, aula A3

"W podróży do Łodzi Fabrycznej" taki tytuł nosi tegoroczne dyktando przygotowane przez Koło Naukowe Językoznawców i Koło Naukowe "wKoło Języka" Uniwersytetu Łódzkiego. W dyktandzie mogą uczestniczyć wszyscy chętni - nie tylko studenci i pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego, ale także łodzianie zainteresowani poprawnością językową, miłośnicy łamigłówek ortograficznych i języka polskiego. Dyktando rozpocznie się 6 grudnia 2016 r. (wtorek) o godz. 17:00 w Auli A3 Wydziału Filologicznego UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173.

To trzecia edycja dyktanda organizowanego przez filologów z UŁ. Dwa poprzednie wydarzenia spotkały się z zainteresowaniem zarówno łodzian, łódzkich mediów, wykładowców jak i studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Rok temu tekst odczytał znany komentator sportowy Tomasz Zimoch (100 uczestników dyktanda), zaś na pierwszym dyktandzie lektorem był rzecznik prasowy Uniwersytetu Łódzkiego - Tomasz Boruszczak (60 uczestników). W tym roku tekst dyktanda odczyta aktor i wykładowca Szkoły Filmowej Mirosław Henke i będzie to pełna ortograficznych wybojów podróż, która zakończy się na stacji Łódź Fabryczna, której otwarcie zaplanowano na 11 grudnia.