Drugi projekt italianistów we współpracy z Uniwersytetem Florenckim

Po realizacji zeszłorocznego projektu „Essere Europa|Essere in Europa” italianiści kontynuują współpracę z Uniwersytetem Florenckim i właśnie zakończyli pracę w projekcie „In and out. Dentro e fuori la crisi”, w którym uczestniczyły również Uniwersytet w Salonikach i Uniwersytet Barceloński.

Studentki italianistyki Beata Jaworska i Klaudia Latek zrealizowały włosko-angielski film, w którym przeprowadziły wywiady z przedstawicielami różnych mniejszości językowych mieszkających na co dzień w Polsce. W ten sposób studentki zbadały sytuację przedstawicieli mniejszości włoskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Stawiane przez nich pytania dotyczą samopoczucia obcokrajowców w Polsce, ich doświadczeń związanych z pracą czy studiami, napotkanych barier językowych oraz powiązań ich sytuacji z kryzysem z 2008 roku.

Przygotowany przez studentki film został zaprezentowany we Włoszech 12.12.2019.

Projekt został zrealizowany pod opieką dr Agnieszki Woch, mgr Katarzyny Kowalik i mgr Justyny Groblińskiej.