Dostęp do sieci WiFi na Wydziale Filologicznym

W związku z uruchomieniem na terenie Wydziału sieci bezprzewodowej „Eduroam” informujemy, iż pełne uprawnienia dla zarejestrowanych studentów do korzystania z sieci „Filologia” będą obowiązywać do końca lutego 2016 roku. Po tym czasie pełny dostęp do internetu możliwy będzie jedynie za pośrednictwem sieci zabezpieczonej „Eduroam”, natomiast sieć otwarta „uni.lodz.pl” będzie dawała jedynie możliwość przeglądania stron www jednostek Uniwersytetu Łódzkiego.

Dane dostępowe do sieci „Eduroam” dla studentów są takie same jak do USOSweb’a PO AKTYWACJI KONTA W ACTIVE DIRECTORY (identyfikator w postaci: imie.nazwisko@unilodz.eu)

Studenci I roku (począwszy od roku akademickiego 2017/2018) otrzymują konto w Active Directory automatycznie, ale musi ono zostać aktywowane na stronie  https://logowanie.uni.lodz.pl/migrationad/ (podczas aktywacji należy zalogować się przy pomocy danych z rejestracji na studia).

Studenci, którzy do tej pory nie aktywowali konta mogą to zrobić korzystając ze strony: https://logowanie.uni.lodz.pl/migrationad/

Pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego mogą korzystać z sieci „Eduroam” używając danych do zalogowania takich samych jak do Portalu Pracowniczego.

 

Ustawienia niezbędne do zalogowania się do sieci Eduroam z telefonu komórkowego / tabletu:

Metoda EAP: PEAP
Uwierzytelnianie Phase 2: MS-CHAP v2
Wymagana jest akceptacja certyfikatu (jeśli wystąpi zapytanie).

 

Więcej informacji o projekcie Eduroam dostępnych jest pod adresem: http://www.eduroam.pl/