Dni Kultury Portugalskiej

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 17 maja 2023 (środa) - 18 maja 2023 (czwartek) All day

Katedra Filologii Hiszpańskiej oraz Instytut Camõesa zapraszają do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Dni Kultury Portugalskiej na Wydziale Filologicznym UŁ.

plakat

W związku z uruchomieniem specjalności z językiem portugalskim na studiach magisterskich od przyszłego roku akademickiego Katedra Filologii Hiszpańskiej ma zaszczyt zaprosić studentów i wykładowców na Dni Kultury Portugalskiej organizowane 17 i 18 maja 2023 na naszym Wydziale we współpracy z Instytutem Camõesa w Warszawie.

W ciągu pierwszego dnia można będzie zobaczyć wystawę poświęconą sylwetce portugalskiego noblisty José Saramago, a także film dokumentalny ukazujący ostatnie lata życia tego autora i jego wzruszającą relację z żoną Pilar.

Kolejny dzień rozpocznie się od spotkania z Wojciechem Charchalisem, tłumaczem z języka portugalskiego i hiszpańskiego mającym w dorobku przekład utworów José Saramago, Clarice Lispector i Fernando Pessoi. Po południu, z kolei, odbędzie się seans filmu Os gatos não têm vertigens (Koty nie mają zawrotów głowy), komediodramatu o nietypowej przyjaźni.

Dokładny harmonogram wydarzenia jest dostępny na plakacie.

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 17 maja 2023 (środa) - 18 maja 2023 (czwartek) All day