32. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza w Uniejowie

Miejsce wydarzenia: Zamkowa 2, 99-210 Uniejów
Czas: 20 października 2022 (czwartek) 15:00 - 23 października 2022 (niedziela) 12:00

Wydarzenie odbywa się w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich oraz w Domu Pracy Twórczej w Uniejowie. Podczas Konferencji odbywać się będą pokazy filmów, wykłady, warsztaty oraz spotkania z twórcami kina. Zaplanowano również koncert i spotkanie z artystką Stanisławą Celińską.

Wśród prelegentów są wykładowcy z Wydziału Filologicznego. Referaty wygłoszą: prof. Piotr Sitarski, prof. Natasza Korczarowska-Różycka oraz prof. Konrad Klejsa. Na Konferencji wystąpi również mgr Anna Michalska – związana z Muzeum Kinematografii oraz Szkołą Doktorską Nauk Humanistycznych UŁ.

Organizatorami wydarzenia są  Katedry Filmu i Mediów Audiowizualnych UŁ, Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis” oraz Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.

Partnerami Konferencji są Województwo Łódzkie oraz Miasto Uniejów. Inicjatywa została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego, Grzegorza Schreibera, oraz Burmistrza Miasta Uniejów, Józefa Kaczmarka.

Program Konferencji

32. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza w Uniejowie

Miejsce wydarzenia: Zamkowa 2, 99-210 Uniejów

Data i godziny wydarzenia: 20 października 2022 (czwartek) 15:00 - 23 października 2022 (niedziela) 12:00