UŁ partnerem akademickim Europejskiego Kongresu Finansowego

XIII Europejski Kongres Finansowy odbędzie się w dniach 5-7 czerwca w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie. Uniwersytet Łódzki jest partnerem akademickim wydarzenia. Rejestracja kończy się 22 maja 2023 r. o godzinie 18.00.

Obecna kumulacja zagrożeń kryzysowych w światowej gospodarce, niestabilność geopolityczna i załamanie globalizacji nie są zjawiskiem krótkoterminowym. Czeka nas co najmniej dekada zawirowań, w czasie której kraje i podmioty biznesowe będą starały się kształtować nowe gospodarcze strategie. A to wszystko w obliczu koniecznej transformacji energetycznej i realizacji celów zrównoważonego rozwoju. W Polsce i całej Unii Europejskiej niezbędne jest podjęcie decyzji determinujących nasze miejsce w przyszłym światowym porządku gospodarczym.

W programie:

• Makroekonomiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań 2023-2026
  • Technologiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2023-2026
  • Ryzyko bankowe – mapa wyzwań dla sektora bankowego. Okrągły stół CRO i wieńcząca Kongres  „Debata Prezesów" – mapa wyzwań przed sektorem bankowym”, a także Debata oksfordzka Akademii EKF na temat przyjęcia przez Polskę wspólnej waluty Unii Europejskiej
  • Gwiazdy Bankowości – gala wręczenia nagród w rankingu DGP

Również tradycyjnie podczas Kongresu zapraszamy wszystkich uczestników do aktywnej i otwartej debaty na temat stabilności europejskiego i polskiego systemu finansowego, oraz do współtworzenia rekomendacji w zakresie rozwiązań systemowych dotyczących bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju.

Społeczność EKF stanowi ponad 1500 przedstawicieli biznesu, instytucji finansowych, środowiska akademickiego oraz konsultingu i kancelarii prawnych, w tym prezesów i członków zarządów największych instytucji finansowych, ponad 150 panelistów z Polski i zagranicy zaproszonych do współtworzenia tegorocznego programu, 150 przedstawicieli mediów oraz 90 studentów i doktorantów z polskich i zagranicznych uczelni biorących udział w Kongresie w ramach trwającej wraz z Kongresem 10 edycji Akademii EKF.

Informacje o kosztach udziału w Kongersie i o rejestracji dostępne na stronie EFC.

banner EFK ze zdjęciem Sopotu, datą i logo

Materiał, grafiki: Europejski Kongres Finansowy

Szczegóły wydarzenia

Data i godziny wydarzenia: 05 czerwca 2023 (poniedziałek) 00:00 - 07 czerwca 2023 (środa) 00:00