„Świąteczne ekspresje duszy" – koncert Akademickiego Chóru UŁ

Miejsce wydarzenia: Aleja Rodziny Scheiblerów 2, 90-128 Łódź
Czas: 13 grudnia 2022 (wtorek) 19:30 - 21:00

Zapraszamy na koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu Łódzkiego: „Świąteczne ekspresje duszy”. Koncert odbędzie się we wtorek 13 grudnia o godz. 19:30 w holu głównym nowego budynku Wydziału Nauk o Wychowaniu (przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Rodziny Scheiblerów).

Wykonawcami będą członkowie Akademickiego Chóru Uniwersytetu Łódzkiego pod dyrekcją Andrzeja Ryłko i Aleksandry Ryłko-Sutowicz. Przy fortepianie zasiądzie prof. Robert Adamczak, a koncert poprowadzi główny organizator, Aleksandra Ryłko-Sutowicz. Serdecznie zapraszamy.

chór podczas świątecznego koncertuLight up the earth (koncert świąteczny 2021), fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

O Akademickim Chórze UŁ

Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego powstał w 2009 r. Jego założycielami i dyrygentami są prof. Andrzej Ryłko i jego córka mgr Aleksandra Ryłko-Sutowicz.

Chór, w którym śpiewają studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy Uniwersytetu, uświetnia uroczystości akademickie (jak inauguracje, zakończenia roku akademickiego, uroczystości nadania tytułów honorowych), bierze udział w corocznych edycjach łódzkiego Festiwalu Nauki i Techniki oraz innych imprezach artystycznych, w tym charytatywnych (np. na rzecz Fundacji Gajusz i Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci).

Zespół współpracuje z instytucjami kulturalnymi miasta i województwa, występując m.in. w Filharmonii Łódzkiej i Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów oraz lokalnych zabytkach (jak Pałac Biedermanna, archikatedra i inne kościoły). Reprezentuje też uczelnię i miasto poza Łodzią, również za granicą.

Dołącz do Akademickiego Chóru UŁ

Próby chóru odbywają się w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 17.30 w Pałacu Biedermanna (ul. Franciszkańska 1/5, 91-433 Łódź). Kontakt: chor@uni.lodz.pl

Koncert świąteczny 2021

Materiał: Aleksandra Ryłko-Sutowicz, Akademicki Chór UŁ