Międzynarodowa konferencja naukowa i edukacyjna SPECLANG 2023. Języki specjalistyczne – Edukacja – Perspektywy – Kariera

Miejsce konferencji: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 30 listopada 2023 (czwartek) 08:00 - 02 grudnia 2023 (sobota) 18:00

W dniach 30 listopada-2 grudnia odbędzie się kolejna edycja konferencji SPECLANG. Języki specjalistyczne – Edukacja – Perspektywy – Kariera.

Speclang - grafika promocyjna

Konferencja skierowana jest do szerokiego grona badaczy, nauczycieli, lektorów i trenerów językowych, studentów, uczniów oraz aktywnych zawodowo ekspertów. Wydarzenie o charakterze naukowym, edukacyjnym, międzynarodowym i interdyscyplinarnym po raz czwarty w formie hybrydowej organizowane jest na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W aktualnej edycji udział biorą prelegenci z Czech, Francji, Gruzji, Niemiec, Polski, Słowenii, Ukrainy, Węgier oraz Włoch.

Równolegle do sesji naukowych odbywa się Akademia Kompetencji SPECLANG. Wydarzenie w formule targów pracy, warsztatów i wykładów realizowane jest we współpracy z członkami Rady Biznesu i Pracodawców Wydziału Filologicznego UŁ oraz Partnerami Uniwersytetu Łódzkiego.

Wydarzeniu towarzyszą obchody jubileuszu 10-lecia utworzenia na Uniwersytecie Łódzkim we współpracy z pracodawcami kierunku studiów lingwistyka dla biznesu (L4B).

W dotychczasowych edycjach konferencji SPECLANG udział wzięło ponad 200 prelegentów, naukowców, praktyków, specjalistów i ekspertów z krajów takich jak Albania, Austria, Brazylia, Chorwacja, Czechy, Estonia, Finlandia, Gruzja, Hiszpania, Kosowo, Kostaryka, Meksyk, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Tajlandia oraz Turcja. W wydarzeniach uczestniczyli pracodawcy tacy jak Capita, Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Centrum Egzaminacyjne Instytutu Goethego w Łodzi, CERI International, Faurecia, Hutchinson Institute, Infosys, Virtual House, TomTom czy Xerox.

Więcej informacji na www.facebook.com/speclang.

kod QR

Szczegóły konferencji

Miejsce konferencji: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Data i godziny konferencji: 30 listopada 2023 (czwartek) 08:00 - 02 grudnia 2023 (sobota) 18:00

Dane kontaktowe

  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB
  • ND