Projekcja filmu „Dlaczego nie ty”

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź
Czas: 23 listopada 2023 (czwartek) 17:00 - 19:30

Instytut Filologii Germańskiej serdecznie zaprasza na projekcję filmu „Dlaczego nie ty” (niem. „Hochwald”) oraz rozmowę z jego reżyserką Evi Romen.

Film będzie wyświetlany w czwartek 23 listopada o godz. 17:00 w auli A3 w niemieckiej wersji językowej wraz z polskimi napisami. Po emisji odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu.

O filmie:

Młody tancerz wyjeżdża z małej tyrolskiej wioski w poszukiwaniu miłości i kariery. Jednak okrutny los sprawi, że straci wszystko, co najbardziej kocha i będzie musiał ułożyć całe swoje życie od początku.

Mario kocha tańczyć i właśnie taniec często pozwala mu przetrwać ciężkie chwile. Dla kogoś takiego jak on marzenia o karierze pozostają odległą mrzonką. Mieszka z matką nad wiejską rzeźnią, pracuje jako cukiernik i podejmuje się dorywczych prac. Jego ukochany przyjaciel Lenz pochodzi z bogatej rodziny i ma dużo większe szanse, żeby zrealizować swoje marzenia i zostać aktorem. Kiedy Lenz dostaje stypendium w Rzymie, Mario postanawia wyjechać razem z nim. Po drodze zatrzymują się w gejowskim klubie. Wydarzenia tamtej nocy sprawią, że nigdy nie dotrą do celu.

„Dlaczego nie ty” to debiut reżyserski Evi Romen uhonorowany główną nagrodą na festiwalu w Zurychu. Evi podejmuje trudne tematy straty i odrzucenia i nie daje jednoznacznych odpowiedzi na stawiane przez siebie pytania. W doskonały sposób wykorzystuje malowniczość tyrolskich gór i wiosek, żeby przedstawić swoją historię i oddać emocje, które rozdzierają jej bohaterów.

 

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Pomorska 171/173, 90-236 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 23 listopada 2023 (czwartek) 17:00 - 19:30

  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB
  • ND