Dziady i dybuki / spotkanie z Jarosławem Kurskim

Miejsce wydarzenia: Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź
Czas: 11 grudnia 2022 (niedziela) 16:00 - 18:00

11 grudnia o godz. 16:00 zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana na spotkanie z Jarosławem Kurskim - dziennikarzem, publicystą, autorem książki "Dziady i dybuki". Z autorem rozmawiać będzie prof. Jarosław Płuciennik.

Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Książki Centrum Dialogu.


Autor przez lata rekonstruował prawdę o swojej rodzinie, celowo wypieraną i pomijaną przez innych, w tym przez jego ukochaną matkę. Efektem zdumiewającego, pełnego zawirowań śledztwa historycznego są dzieje rodu rozsianego od Ukrainy po Brazylię i od Wielkiej Brytanii po Australię, z miejscem urodzenia autora - Gdańskiem, w samym sercu.

 

Jarosław Kurski


Jarosław Kurski (ur. 1963)

 

Zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Gdańszczanin. Ukończył prawo. Należał do opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. Aresztowany w stanie wojennym. Członek redakcji „Solidarności”, podziemnego pisma regionu gdańskiego, którego pierwszy numer ukazał się w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. Pracował dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE i w „Tygodniku Gdańskim”. Był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy. W sprzeciwie wobec „wojny na górze” zrezygnował z pracy. Opublikował Wodza, polityczny portret przewodniczącego „S” na tle ówczesnych wydarzeń. Od stycznia 1991 r. publicysta „Wyborczej”, a od 2006 r. jej wicenaczelny. Prowadził rozmowy polityczne w Polsacie, TVP i TOK FM. Autor esejów o Raymondzie Aronie Pokój z widokiem na historię oraz biografii Jan Nowak-Jeziorański. Kurier wolności. Oficer Krzyża Orderu Odrodzenia Polski i Kawaler Orderu Francuskiej Legii Honorowej.


Tekst i grafika: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Szczegóły wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Wojska Polskiego 83, 91-755 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 11 grudnia 2022 (niedziela) 16:00 - 18:00

  • PN
  • WT
  • ŚR
  • CZ
  • PT
  • SB
  • ND