Za nami Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego

Ile wie o tobie Facebook i Google? Jakie są podstawy języka migowego? Anglicyzmy to przyjaciele czy wrogowie? Sześciuset licealistów z całego regionu łódzkiego poznało odpowiedzi na te pytania. W repertuarze Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego znalazły się m.in. warsztaty, minilekcje, eksperymenty oraz testy smaku.

 

Główną ideą wydarzenia było umożliwienie uczniom bezpośredniego kontaktu ze studentami i wykładowcami Wydziału Filologicznego. W ramach Dnia Otwartego możliwe było zwiedzenie gmachu przy ul. Pomorskiej 171/173, zapoznanie się z ofertą poszczególnych kierunków i wzięcie udziału w jednych z 40 specjalnie przygotowanych warsztatów i pokazowych wykładów.

Zapewniamy Państwu studiowanie w bardzo dobrej uczelni, która łączy najlepszą tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami. Ważne jest, by nauczyć się studiować, czyli samodzielnie, z pomocą fachowców, zdobywać wiedzę - takie słowa do licealistów skierował Prorektor ds. studenckich Tomasz Cieślak.

Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego wykracza poza tradycyjną konwencję targów edukacyjnych. 9.03. było można przekonać się, jak wyglądają studia na Uniwersytecie Łódzkim, kim są nasi wykładowcy, dowiedzieć się wiele o kulturze krajów takich jak Niemcy, Francja, Słowenia, Bułgaria, Hiszpania czy Rosja, a także zapoznać się z ofertą przedsiębiorstw współpracujących z wydziałem.

Na Uniwersytet Łódzki przybyli licealiści z regionu łódzkiego i nie tylko. Gościliśmy uczniów m.in. z Łasku, Łęczycy, Kutna, Włoszczowa, Pabianic i Zgierza.

Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego jest cyklicznym wydarzeniem, poprzez które wydział wychodzi naprzeciw oczekiwaniom maturzystów. W tym roku odbył się on 9 marca w budynku wydziału przy ul. Pomorskiej 171/173 w Łodzi.

Redakcja: Centrum Promocji