Wystawa prac graficznych dr Eleny Nevzorovej-Kmech pt. „Ilustracja książki i życia”

21 lutego na II piętrze budynku Wydziału Filologicznego UŁ oficjalnie otwarta została wystawa prac graficznych dr Eleny Nevzorovej-Kmech pt. „Ilustracja książki i życia”.

Prace zostały stworzone w różnych technikach graficznych i prezentują ilustracje do utworów m.in. Maurice’a Maetterlincka, Władimira Nabokowa, Andrieja Biełego, Borysa Pasternaka, a także przedstawiają świat zewnętrzny i wewnętrzny Autorki. Dr Elena Nevzorova-Kmech – pracownica Instytutu Rusycystyki, slawista z wykształcenia, zajmuje się grafiką i malarstwem hobbystycznie. Uczestniczyła w grupowych wystawach grafiki w Sankt Petersburgu, Bordeaux, Moguncji, a także w najbardziej prestiżowej przestrzeni wystawienniczej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - w Galerii Kobro, w 2013 r. z inicjatywy wykładowcy tejże uczelni - dr Łukasza Sadowskiego. W 2019 r. w Klubie Nauczyciela w Łodzi (przy wsparciu prezesa Łódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Książki prof. dr. hab. Grzegorza Matuszaka i wiceprezesa tego Towarzystwa i naczelnika Oddziału PAN w Łodzi Jacka Jurczakowskiego) odbyła się indywidualna wystawa grafiki dr Eleny Nezorovej-Kmech.

Wystawa

Wystawa „Ilustracja książki i życia” na Wydziale Filologicznym UŁ została zorganizowana pod patronatem Dziekana Wydziału Filologicznego UŁ prof. dr hab. Joanny Jabłkowskiej i Dyrektora Instytutu Rusycystyki prof. dr hab. Anny Wardy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wystawę w lutym, marcu i kwietniu 2023 r.

Wystawa

Otwarcie wystawy