Wykładowcy Wydziału Filologicznego w gronie ekspertów PKA

Prof. Małgorzata Leyko (Instytut Kultury Współczesnej, Katedra Dramatu i Teatru UŁ) oraz prof. Anna Warda (Instytut Rusycystyki, Zakład Literatury i Kultury Rosyjskiej UŁ) znalazły się w gronie ekspertów zespołu nauk humanistycznych oraz nauk teologicznych funkcjonującego przy Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Prof. Małgorzata Leyko będzie pełnić swoją funkcję w grupie ekspertów dla dyscypliny nauki o kulturze i religii, zaś prof. Anna Warda – dla literaturoznawstwa. Kadencja zespołu eksperckiego potrwa przez najbliższe 4 lata.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowymi celami jej działań są dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej, oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości.

Źródło: własne / PKA