VIII Dzień Dialektologa

Miejsce wydarzenia: Online
Czas: 08 marca 2023 (środa) All day

Studenckie Dialektologiczne Koło Naukowe i Pracownia Dialektologiczna Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszają na VIII Dzień Dialektologa.

Tegoroczna edycja odbywa się we współpracy z Dialektologicznym Kołem Uniwersytetu Łódzkiego, Sekcją Dialektologii i Socjolingwistyki KNJS Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Poznańskim Oddziałem Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza.

Program wydarzenia:

9.00-9.45 | Warsztaty dla szkół Jak powstaje słownik gwarowy?

10.00-11.15 | Kasprowicz w Wielkopolsce - prelekcja i czytanie poematu W karczmisku

11.30-13.00 | Dzień kobiet nauki - portrety Pań Profesor Moniki Gruchmanowej, Zofii Kurzowej i Anny Strokowskiej

13.30-15.00 | Cyfrowe zastosowania w dialektologii francuskiej. Korpusy, bazy danych, atlasy językowe (prof. UAM dr hab. Agnieszka Kaliska)

Wydarzenie odbywa się 8 marca w Salonie Mickiewicza pod Kopułą w Collegium Maius (Poznań, ul. Fredry 10) oraz będzie transmitowane poprzez MS Teams od godziny 10.00. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: sdkn.uam@gmail.com.

Plakat z programem wydarzenia

Miejsce wydarzenia: Online