Czym jest tutoring?
Tutoring to indywidualna współpraca studentki lub studenta z nauczycielem akademickim – tutorką lub tutorem – oparta na wspólnych zainteresowaniach naukowych. To forma nauki, która wykracza poza program studiów i stawia na rozwój jednostkowy, pogłębiony i dopasowany do celów osoby studiującej.
Program tutoringowy skierowany jest przede wszystkim do osób studiujących na I lub II stopniu dowolnego kierunku studiów, chcących rozwijać swoje pasje naukowe. Warunkiem koniecznym do przystąpienia do programu jest brak zaległości w realizacji programu studiów.
Uwaga! Oferta nie dotyczy studentów I semestru pierwszego i drugiego stopnia.
Jakie korzyści daje tutoring?
Tutoring sprzyja rozwojowi w trzech różnych obszarach: naukowym, społecznym i osobistym. Osoby biorące udział w programie będą m.in. wspólnie z tutorami analizować teksty, brać udział w projektach badawczych, pracować nad publikacjami oraz uczestniczyć w inicjatywach akademickich.
W trakcie tutoringu studentki i studenci będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, konferencjach oraz wydarzeniach naukowych i kulturalnych, które pomogę im zgłębić własne zainteresowania naukowe i zawodowe.
Jak dołączyć?
- Wejdź na stronę Zrzeszenia Tutorów: www.zdd.uni.lodz.pl/zrzeszenie
- Przewiń do sekcji „Wydział Filologiczny”.
- Zapoznaj się z profilami tutorek i tutorów.
- Znajdź osobę, której zainteresowania są zbieżne z Twoimi i napisz do niej maila.
- Tutor(ka) przeprowadzi Cię przez proces rejestracji.
W razie pytań lub wątpliwości możesz też skontaktować się z pełnomocnikiem Dziekana ds. tutoringu – dr. Markiem Molendą: marek.molenda@filologia.uni.lodz.pl
Liczba miejsc jest ograniczona!
Więcej informacji: SWAY