Stypendia rządowe i europejskie dla najlepszych kandydatów na studia w College of Europe

College of Europe (Kolegium Europejskie) rozpoczęło nabór na kolejną edycję studiów pomagisterskich w roku akademickim 2023-2024. Rekrutacja trwa do 18 stycznia 2023 r.

• Kandydaci z Polski i Ukrainy mogą starać się o pełne sfinansowanie studiów przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.
• Kandydaci z wszystkich krajów Partnerstwa Wschodniego mogą otrzymać pełne stypendia w ramach programu EU4Youth.
• Kandydaci z innych krajów mogą starać się o liczne stypendia oferowane przez Kolegium Europejskie i rządy swoich krajów.

College of Europe, utworzone z inicjatywy Kongresu Haskiego (1948 r.) to najstarsza uczelnia oferująca pomagisterskie studia europejskie. Ideą założycielską było powołanie instytucji, w której absolwenci uczelni wyższych z wielu krajów będą studiować i mieszkać razem przygotowując się do zadań związanych ze współpracą i integracją krajów europejskich. Od 1992 r. College działa zarówno w belgijskiej Brugii, jak i warszawskim Natolinie. Co roku College of Europe w Natolinie gości blisko 130 studentów z ponad 30 krajów, którzy mieszkając razem na kampusie uczą się wspólnie, a także od siebie nawzajem, przełamują stereotypy i poszerzają swoje horyzonty.

Więcej informacji w pliku zamieszczonym poniżej.

College of Europe