Studio telewizyjne gotowe do otwarcia. Nowa inwestycja na Wydziale Filologicznym UŁ

Studio telewizyjne gotowe do otwarcia. Nowa inwestycja na Wydziale Filologicznym UŁ

Już wkrótce studenci dziennikarstwa na Uniwersytecie Łódzkim będą mogli wejść do pachnącego nowością studia telewizyjnego. Inwestycja, która właśnie dobiegła końca, stanowi uzupełnienie nowoczesnej infrastruktury Wydziału Filologicznego. Nowo powstałe pomieszczenie wraz z funkcjonującym od ponad 6 lat studiem radiowym i kabiną lektorów mają umożliwić przyszłym dziennikarzom praktyczną naukę zawodu.

Studio telewizyjne było marzeniem studentów i wykładowców od dłuższego czasu. Ukończenie inwestycji z pewnością przyczyni się do urozmaicenia programu zajęć realizowanych na uczelni.

– W studiu zamierzamy prowadzić przedmioty takie, jak: gatunki dziennikarskie telewizyjne, warsztat prezentera telewizyjnego, autoprezentacja czy głos i realizacja dźwięku w mediach elektronicznych – tłumaczy dr Krzysztof Grzegorzewski z Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, kierownik projektu. – Studenci będą mieć możliwość między innymi tworzenia programu informacyjnego na żywo oraz rejestrowanego, prezentowania zapowiedzi czy przeprowadzania rozmów z gośćmi. W planach jest też realizacja materiałów newsowych i reportażowych poza studiem.  

Nowa inwestycja ma pomóc również w działaniach promocyjnych Wydziału i Uniwersytetu Łódzkiego. Rejestrowane w studiu programy będą mogły być umieszczane w kanałach komunikacyjnych uczelni, a później oglądane w formie internetowej telewizji na żądanie. W realizacji tych zadań pomoże najwyższej klasy sprzęt – trzy profesjonalne kamery, bezprzewodowy system komunikacji dla moderatorów i prezenterów, mikrofony reporterskie, sprzęt odsłuchowy oraz prompter.

– Studio daje nieograniczone możliwości dla studentów i pracowników. Mogą w nim powstawać wszelakie gatunki dziennikarskie: od publicystycznych przez informacyjne, kulturalne, aż do popularnonaukowych. Debaty, wywiady, serwisy, magazyny – to zaledwie niewielka część tego, co można zrealizować – wymienia dr Grzegorzewski.

Zadowoleni powinni być również wykładowcy. W studiu telewizyjnym będzie można nagrywać materiały wykorzystywane do programów kształcenia (stacjonarnego lub zdalnego). Przewidywana jest także możliwość rejestracji i transmisji wydarzeń uczelnianych (np. uroczystych inauguracji, konferencji, wykładów dziekańskich itp.).

Studio jest już gotowe do otwarcia – czeka wyłącznie na powrót studentów do nauczania stacjonarnego.

Łączny koszt inwestycji to ok. 200 000 zł.

12345