Studentki slawistyki laureatkami międzynarodowego konkursu translatorskiego

Studentki filologii słowiańskiej znalazły się w gronie laureatów kolejnej edycji międzynarodowego konkursu translatorskiego „Transformacje 2021” (Трансформации 2021) organizowanego przez Uniwersytet im Św. Św. Cyryla i Metodego w Wielkim Tyrnowie.

Oliwia Król z III roku slawistyki zajęła 2. miejsce w kategorii „Przekład prozy z języka bułgarskiego na język obcy” za tłumaczenie opowiadania Elina Pelina na język polski. Warto dodać, że pani Oliwia powtórzyła sukces z ubiegłego roku – w poprzedniej odsłonie konkursu „Transformacje” również uplasowała się na drugim stopniu podium. Z kolei Paulina Piekarska (studentka II roku) zajęła 3. miejsce w kategorii „Przekład poezji z języka bułgarskiego na język obcy” za tłumaczenie twórczości Atanasa Dałczewa na język polski, zaś Julia Piłat (również II rok slawistyki na UŁ) otrzymała wyróżnienie.

W tym roku w konkursie wzięło udział 385 osób, które zgłosiły do oceny 766 przekładów. Wszystkie studentki pracowały nad przekładami pod kierunkiem lektorki języka bułgarskiego mgr Steliany Aleksandrovej.

Serdecznie gratulujemy!