„Środa z polonistyką”

Za nami drugie spotkanie z serii Środy z Polonistyką. Tym razem gościliśmy ponad 200 uczniów z liceów z Łodzi i z województwa łódzkiego, w tym: I Liceum Ogólnokształcące w Kutnie, Pijarskie Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu, XLVII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, XIII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, XXIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi oraz XXX Liceum Ogólnokształcące w Łodzi.

Zaproszeni uczniowie wysłuchali wykładów: dr Agnieszki Wierzbickiej, Dlaczego banki nie robią bokami? O frazeologii i poprawności słów kilka, prof. Ewy Woźniak, Nazwy żeńskie ― historia i współczesność oraz dr Iwony Dembowskiej-Wosik, Od nieporozumień do porozumienia. Podstawy komunikacji międzykulturowej.