Powrót do przeszłości. Wystawa starych konsol i gier na Wydziale Filologicznym

Tuż przed zimową sesją egzaminacyjną studenci mediów audiowizualnych i kultury cyfrowej zabrali nas w fascynującą podróż do przeszłości. W budynku Wydziału Filologicznego UŁ na poziomie -1 powstała wystawa „RetroJapan” poświęcona grom retro.

- Na kierunku media audiowizualne i kultura cyfrowa na studiach magisterskich w module dotyczącym historii archiwów prowadziłem w semestrze zimowym zajęcia dotyczące retrogamingu. Zachęcałem studentów do tego, żeby spróbowali zorganizować wydarzenie, które odpowiada temu, czym zajmowaliśmy się na zajęciach

- wyjaśnia kulisy powstania wystawy dr Kamil Jędrasiak.

Wśród eksponatów znalazły się m.in. stare konsole, archiwalne wydania magazynów poświęconych grom komputerowym, a także dyskietki, magnetofony i telewizory charakterystyczne dla lat 90. XX wieku.  W minioną środę oraz czwartek wybrane konsole i gry zostały udostępnione odwiedzającym, dzięki czemu można było spróbować swoich sił w rozgrywkach, które ukształtowały obecną sferę gamingu.

Wystawa będzie udostępniona dla wszystkich zainteresowanych do końca marca.