Pierwsze spotkanie Rady Biznesu w nowym roku kalendarzowym

Podsumowanie dotychczasowej działalności, nowi członkowie i dalekosiężne plany na rozwój – te i inne tematy były przedmiotem dyskusji podczas pierwszego tegorocznego posiedzenia Rady Biznesu i Pracodawców Wydziału Filologicznego UŁ, które obyło się 29 stycznia.

W auli Rady Wydziału gościliśmy przedstawicieli firm członkowskich, kierunkowych pełnomocników ds. promocji oraz opiekunów praktyk. Wśród obecnych znaleźli się również reprezentanci firm Studio Lingua oraz Software Development Academy, które na dniach oficjalnie dołączą do grona członków Rady Biznesu.

Podczas spotkania profesor Artur Gałkowski razem z dr Agnieszką Stawikowską – Marcinkowską przedstawili plany na współpracę z przedstawicielami biznesu, które będą realizowane w najbliższych miesiącach. Prowadzący spotkanie przypomnieli też o wyróżnieniu dla Uniwersytetu Łódzkiego przyznanym za znaczące zasługi dla rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce w ciągu ostatnich 2 lat.  Kapituła konkursowa ABSL szczególnie doceniła działania z zakresu współpracy z pracodawcami, które koordynowane są na Wydziale Filologicznym.

Obecni na spotkaniu Rady Biznesu i Pracodawców mogli wysłuchać krótkich prezentacji dotyczących firm członkowskich. O swoich działaniach opowiedzieli przedstawiciele firm Clariant, Capita, Ceri, Infosys, Germanicus, Software Development Academy, Studio Lingua oraz Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości. Goście podkreślili zapotrzebowanie na współpracę z Wydziałem i korzyści płynące z zatrudnienia naszych studentów i absolwentów.