Odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” dla naukowców UŁ

Prof. dr hab. Joanna Jabłkowska oraz prof. dr hab. Tomasz Tulejski - naukowcy Uniwersytetu Łódzkiego znaleźli się w gronie prawie pięćdziesięciu osób uhonorowanych podczas uroczystej sesji rady Miejskiej w Muzeum Miasta Łodzi. Nagrody Miasta Łodzi i odznaki za „Za Zasługi dla Miasta Łodzi” wręczono im w ogrodzie Pałacu Poznańskiego.

Oboje naukowców UŁ otrzymało odznaki „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”, przyznawane za działalność na rzecz Miasta, godną szczególnego uznania. 

Prof. dr hab. Joanna JabłkowskaProf. dr hab. Joanna Jabłkowska

Prof. dr hab. Joanna Jabłkowska od września 2016 r. jest dziekanem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, a od 2010 r. zasiada w radzie naukowej polsko-niemieckiej Fundacji na Rzecz Nauki. W uzasadnieniu przyznania odznaki napisano: „jest osobą szczególnie zasłużoną dla polskiej nauki, a przede wszystkim dla Uniwersytetu Łódzkiego, w którym zatrudniona  jest od 1977 roku. Od lat łączy działania administracyjne z badaniami naukowymi. Od 2010 roku zasiada w radzie naukowej Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki. W swoich badaniach skupia się przede wszystkim na poznaniu niemieckojęzycznej oraz żydowskiej kultury Łodzi, którą opisała w licznych publikacjach naukowych”. 

Prof. dr hab. Tomasz TulejskiProf. dr hab. Tomasz Tulejski

Prof. dr hab. Tomasz Tulejski, kierownik Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jest współzałożycielem i animatorem Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a, będącej unikatową w skali kraju jednostką badawczą. Wspiera intelektualnie tworzenie społeczeństwa obywatelskiego na szczeblu lokalnym i ogólnopaństwowym 

Odznaczonym serdecznie gratulujemy! 

Materiał: Stanisław Roszczyk i Urząd Miasta Łodzi 

Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ 

Zdjęcia: Stanisław Roszczyk i Witold Ancewicz